Spis treści
1. Czym są przelewy ekspresowe?
2. Ile kosztuje przelew natychmiastowy?
3. Darmowe przelewy natychmiastowe
4. Jak otworzyć konto z darmowymi przelewami natychmiastowymi?

Czym są przelewy ekspresowe?

Od zlecenia przelewu standardowego do zaksięgowania go na koncie odbiorcy mija czasem kilka lub kilkanaście godzin. Czy zdarzają się czasem sytuacje, że zależy Ci aby Twój przelew bardzo szybko trafił do odbiorcy? Z pewnością tak. W takiej sytuacji bardzo pomocnym narzędziem są przelewy ekspresowe, dzięki którym odbiorca będzie mógł dysponować  wysłanymi przez Ciebie środkami nawet po kilku minutach. Większość banków umożliwia zlecanie z bankowości internetowej przelewów ekspresowych. Również Poczta Polska przyjmując wpłaty umożliwia wykonanie tego typu przelewu. Jedyną wadą przelewów ekspresowych jest opłata za ich wykonanie.

Ile kosztuje przelew natychmiastowy?

Zwykle jest to od kilku do kilkunastu zł. Jednak istnieje Bank, który pozwala wykonywać przelewy ekspresowe za darmo.  W dodatku nie ma żadnego limitu ilościowego.  Wystarczy że posiadasz konto z dostępem do bankowości internetowej lub aplikację mobilną.  Czy chciałbyś wiedzieć co to za bank?  Już wkrótce się dowiesz.

 Przykładowe ceny przelewów  natychmiastowych

 ING Bank Śląski

ING Banku Śląskim posiadacze kont  osobistych za przelew ekspresowy muszą zapłacić 5 zł . Jeśli posiadasz konto firmowe ING Banku Śląskim  wykonanie przelewu natychmiastowego będzie kosztowało 8 zł.

Bank PKO BP

 Posiadacze konta osobistego w banku PKO BP za przelew wykonany samodzielnie  z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zapłacą 4,99 zł.   posiadacze kont firmowych PKO BP zlecenie przelewu natychmiastowego z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zapłacą 10 zł. Zlecając przelew ekspresowy placówce  lub agencji  banku PKO BP   Musisz liczyć się z kosztami pomiędzy 11,99 zł a 20 zł.

MBank

 Klienci mBanku za przelewy ekspresowe które wykonują samodzielnie w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zapłacą 5 zł.  Zlecając tego typu przelew przez telefon trzeba liczyć się z kosztem do 10 zł.

Jak widzisz banki sporo sobie liczą  za realizacją przelewów natychmiastowych. wykonujesz dużo takich przelewów to musisz się liczyć ze sporym wydatkiem na opłaty bankowe.  Chcesz wiedzieć jak wykonywać przelewy ekspresowe za darmo? Przeczytaj poniższy dział.

Jak wykonywać przelewy ekspresowe za darmo?

Aby wykonywać przelewy ekspresowe za 0 zł  potrzebne ci będzie konto osobiste w Santander Bank Polska  z dostępem do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Z pewnością się zastanawiasz Ile kosztuje otwarcie i prowadzenie konta które  pozwala na wykonanie nieograniczonej ilości przelewów natychmiastowych za darmo. Tutaj cię zaskoczę.  Jeżeli spełnisz dwa proste warunki to za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej nie zapłacisz ani grosza. Pierwszy warunek jest taki że musisz  w danym Zasilić konto kwotą minimum 500 zł.  Nie musisz robić tego jednym  przelewem.  Ważne jest aby suma wpływów w danym miesiącu wynosiła minimum 500 zł. Jeżeli na twoje nowe konto w Santander wpływa wynagrodzenie od pracodawcy to ten warunek masz już z głowy. Kolejnym warunkiem jest wykonanie w danym miesiącu przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub blikiem. Biorąc pod uwagę liczbę punktów handlowych akceptujących płatności kartą lub blikiem myślę ten warunek nie jest trudny  do spełnienia. Gdy spełnisz o wypłatę warunki Możesz się cieszyć darmowym kontem wykonywania darmowych przelewów natychmiastowych. Gdybyś jednak nie spełnił któregoś z tych warunków to koszt prowadzenia konta w danym miesiącu wyniesie 14 zł.

Mocne strony konta osobistego w Santander

  • Santander Bank Polska jest jedynym bankiem w Polsce który udostępnia  użytkownikom kont osobistych wykonywanie przelewów natychmiastowych za darmo  bez limitu ilościowego.
  •  Konto osobiste w Santander Bank Polska umożliwia korzystanie wygodnej aplikacji do której możesz podpiąć również konta które posiadasz w innych bankach.  moim zdaniem jest to bardzo wygodne rozwiązanie i pozwala w łatwy sposób zarządzać wszystkimi rachunkami .
  •  Posiadając konto w Santander możesz za darmo wykonywać nie tylko przelewy natychmiastowe redu również tradycyjne przelewy pod warunkiem że korzystasz z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.
  • W  bardzo prosty sposób możesz uniknąć opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty.  warunki jakie należy spełnić opisałem powyżej.
  • Bank Santander nie pobiera żadnej opłaty za wypłaty gotówki w bankomatach własnych.   W bankomatach nie należących do Santander zalecałbym wypłaty  gotówki przy użyciu blika. Tego typu wypłaty również są darmowe.

Jak otworzyć konto z darmowymi przelewami natychmiastowymi?

Konto z darmowymi przelewami natychmiastowymi Możesz otworzyć przez internet.  Wystarczy że klikniesz w poniższy link i wypełnisz formularz.  Umowa o prowadzenie konta zostanie dostarczona przez kuriera.